3 טיפים שכל משקיע ישראלי צריך לדעת לפני רכישת נדל”ן בפורטוגל

3 טיפים שכל משקיע ישראלי צריך לדעת לפני רכישת נדל”ן בפורטוגל

Modern,Architecture,Building,In,Faro,Portugal,,White,House,Green,Trees

מחפשים מקום באירופה עם הרבה שמש, ממש ליד המים? אז רכישת נכס בפורטוגל אכן יכולה להיות הבחירה הנכונה עבורכם. אבל לפני שתתחילו בחיפוש הנכס שלכם, עליכם לוודא שיש לכם את כל המידע החיוני על תהליך רכישת הנכס בפורטוגל. כדי לעזור לכם, ריכזנו עבורכם מספר טיפים שכל משקיע ישראלי צריך לדעת לפני רכישת נדל”ן בפורטוגל.

סוגי נכסים להשקעה בפורטוגל

פורטוגל היא מדינה מאוד מפותחת, ושוק הנדל”ן שלה מתקדם באותה מידה. בעת רכישת נכס בפורטוגל, ישנם תנאים שונים שכדאי לכם לדעת:

  • Casa או Moradia מתייחסים לבית צמוד קרקע טיפוסי. לחלק מאותם בתים יש שירותים מסביב כמו חצר אחורית או פטיו, ולרובם יש חומה סביבם עם שער קדמי.
  • Casa Geminada מתייחס לבית דו משפחתי.
  • יחידות דירות בודדות החולקות אזורים משותפים. אלה יכולים להיות יקרים, אבל הם מציעים סטנדרט גבוה יותר של טיפול ובטיחות בתמורה.
  • בתים או חוות כפריות קלאסיות. אתה יכול בדרך כלל למצוא כאלה בפנים הארץ, אם כי חלקם נמצאים באזורים פרבריים.

אילו מסמכים נדרשים כדי לקנות נדל”ן בפורטוגל כזר

לאחר שמצאתם את הנכס הנחשק כדי לחתום על חוזה המכר, אתם צריכים לפנות לנוטריון מוסמך. ייתכן שתזדקקו גם למספר מס פורטוגלי שתוכלו לקבל בכל משרד מס מקומי. בנוסף לכל, תצטרכו רשימה של המסמכים הבאים:

  • משכנתאות ותשלומים- זה תמיד חכם לסדר את המשכנתא שלכם בשלב מוקדם של תהליך הקנייה כדי שתוכלו לדעת כמה אתם יכולים להרשות לעצמכם ולחשב את התשלומים החודשיים.
  • מצב כלכלי- כדי להעריך את מצבך הפיננסי, הבנק ידרוש הוכחה של הכנסתך או הרווחים שלך.
  • הערכת נכס- הבנק ישכור מהנדס שיעריך את הנכס שהחלטתם לרכוש. הבנקים הפורטוגזים מלווים כיום בין 60-80 אחוזים משווי הנכס.
  • בנוסף לזה תצטרכו להכין העתק חתום על ידי נוטריון של המסמכים הבאים: עותק של הדרכון שלכם, עותק של מספר המס הפורטוגזי (NIF), דוח האשראי שלכם, תלושי שכר אחרונים, דפי בנק אחרונים, החזר המס האחרון שלכם, עותק של הסכם המכר.
  • רכישת ביטוח דירה וחיים- ביטוח דירה וחיים נדרשים על פי חוק בפורטוגל בעת הגשת בקשה לקבלת הלוואת משכנתא.

התייעצו עם איש מקצוע

אם אתם מחפשים לקנות נכס בפורטוגל, ייעוץ מומחה עשוי לחסוך לכם זמן וכסף, ולהביא שקט נפשי לאורך כל התהליך. PORTUGAL ISRAEL השקעות נדל”ן בפורטוגל, בעלי אנשי מקצוע משפטיים ואנשי נדל”ן מוסמכים בצוות, יכולים לעזור לכם להבין את שוק הנדל”ן הפורטוגזי וללוות אתכם לאורך כל תהליך רכישת הנכס בפורטוגל.

 

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואטסאפ
אימייל

טיפים נוספים​