הנהירה לדרכון הפורטוגלי

הנהירה לדרכון הפורטוגלי

ליווי עורך דין לרכישת נדל"ן

לאן שלא תסתכלו, תראו אנשים שמנסים להשיג דרכון זר, ומוכנים לשלם על זה הון עתק, לעמוד שעות בתורים ולהתעכב על סוגיות ביורוקרטיות. הפרסומות להנפקת דרכון זר קופצות ללא הרף בכתבות שאנו קוראים באינטרנט, וגם אנשים מהעבודה התחילו להגיד שהם הוציאו דרכון אירופי, גם כאלה שלא היינו חושבים שיש להם בכלל קשר לאירופה. מדוע אנשים כל כך כמהים להשיג אזרחות נוספת, מה הסיבה שדווקא דרכון פורטוגזי קל יותר להוציא?

הוצאת דרכון זר – ביטוח לכל מקרה שלא יבוא

אנחנו הישראלים תמיד עומדים על המשמר. בין אם זה להבין לפני כולם שהמצב המדיני עומד להתהפך לנו על הראש, ובין אם זה לדאוג מהקשר של נשיא ארצות הברית ומנהיגים ממדינות עוינות. אנחנו למודי ניסיון וכמעט כולנו שירתנו בצבא, כך שאנו יודעים שמתישהו, לא ברור מתי אבל ברור שזה יקרה, נצטרך לבחור מקום מגורים אחר. דרכון אירופי כמו דרכון פורטוגזי, מעניק לנו משהו מאד פשוט: שקט. אנחנו יודעים שאם תתחיל פה חס וחלילה מלחמה, נוכל לברוח ולקבל קצת שקט בפורטוגל – אחד המקומות הכי יפים בעולם. אגב, ישראלים רבים בוחרים להוציא דרכון אירופי כהתרסה לממשל המקומי, או כרצון לגדל את הילדים שלהם במקום אחר. 

הוצאת דרכון זר לצורך קידום בעבודה או לצורך לימודים

אנשים רבים מוציאים דרכון זר מהסיבה שהם חושבים קדימה, על העתיד, ולא מחרדות מדיניות כלכליות, אלא פשוט בהיבט של קריירה. דרכון פורטוגזי למשל הוא לפעמים ההבדל מי שיקבל קידום בעבודה, ומי שלא יקדם קידום. אדם בעל אזרחות אירופאית יכול לטוס לכנסים ולפגישות עבודה ביתר קלות, להתנייד בין מדינות אירופה ללא שום בעיה כאזרח מן המניין, מה גם שבעל אזרחות אירופאית יכול לטוס לארצות הברית בלי להוציא ויזה קודם – הוא פשוט ממלא אישור כלשהו בהליך מהיר. 

למה כולם הולכים על דרכון פורטוגזי?

בניגוד לדרכון פולני למשל, שמצריך הרבה מאד ניירת והוכחות לקשר אמיתי לארץ המוצא (תעודות של הסבא או הסבתא בבית הספר, למשל), הרי שדרכון פורטוגזי קל יותר להנפקה ונגיש לקהל גדול מאד בארץ. הסיבה, שאי אפשר להתחקות אחרי בני משפחתנו שחיו לפני 500 שנה, תקופת הגירוש הגדול מספרד, ולכן כל מי שהוריו עליו ממרוקו, טורקיה, יוון, טוניס ועוד, זכאי לקבל דרכון פורטוגזי. הדרכון הפורטוגזי עצמו נחשק למדי מאחר ופורטוגל היא מדינה אירופית מן המניין, ובעלי דרכון יכולים ליהנות מכל ההטבות שאזרחי אירופה זכאים להן, שלנו נשמעות כמו חלום רחוק אבל עבורם זו דרך חיים. 

הוצאתם דרכון פורטוגזי? למה שלא תקנו שם גם בית?

אם כבר עשיתם את כל התהליך והוצאתם דרכון מקומי, בואו תהיו חכמים ותקנו גם בית במדינה שנתנה לכם זה עתה דרכון. ויפה יפה באחת הערים המרכזיות של פורטוגל עולה כעת הרבה פחות מדירת שני חדרים בבת ים, בלי להעליב אף אחד, והמיקום שלה שווה זהב: קרוב לכל האטרקציות, למרכזי הערים, להופעות, להצגות, ללב הפועם התוסס של הערים היפות. אם תרכשו בית, תוכלו להשתמש בו כבסיס לטיולים שלכם ברחבי אירופה, מקום להתחיל בו ולחזור אליו, ותוכלו גם להשכיר אותו במהלך השנה לתיירים. מישראל או מרחבי העולם, זה לא כל כך משנה: עם כשישה מיליון תיירים מדווחים בכל שנה בליסבון, הדירה שלכם לא תעמוד ריקה. אגב, גם תמיד שמורה לכם האופציה להשכיר את הדירה למשפחות או לדיירי קבע, אבל אז קחו בחשבון שלא תוכלו להתגורר בדירה. מצד שני, תהיה לכם הכנסה קבועה ויציבה בכל חודש.

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
וואטסאפ
אימייל

טיפים נוספים​